Poradnia ginekologiczna wodzisław śląski
W szpitalach źle się dzieje?
W szpitalach źle się dzieje?

W szpitalach źle się dzieje?

Nasze krajowe polikliniki niestety przeważnie nie należą do dobrze wyposażonych placówek. Zazwyczaj jest niedobór zasadniczych artykułów medycznych wykorzystywanych codziennie przez personel medyczny. Luki zauważalne są zwłaszcza, kiedy chodzi o sprzęt jednorazowy. Jakkolwiek strzykawki oraz igły jednorazowe to już norma i na luki tego asortymentu szpitale nie mogą narzekać, ale już wyposażenie szpitali w np. pałeczki do wymazów, wygląda znaczniej gorzej.

A jak wygląda zaopatrzenie w inny sprzęt medyczny? Niestety problem jest podobny jak w przypadku sprzętu jednorazowego. Co niemiara polskich placówek po prostu nie stać na zakupienie często nietanich urządzeń.

Ratunkiem na udręki może być dobra hurtowania medyczna Mercant, która dzięki długoletniej tradycji i kontaktów na rynku medycznym, może zaproponować bardzo konkurencyjne ceny. Ułatwieniem w handlu na pewno będzie sklep medyczny, jakim kieruje firma. Znaleźć tam można cały asortyment hurtowni, od sprzętu medycznego poprzez sprzęt jednorazowy po papier EKG, a i dezynfekcja i temat z tym związany nie jest traktowany po macoszemu.

Naprawdę w lecznictwie źle się dzieje? Na pewno nie należy tak uogólniać. Wszak są w u nas szpitale, które są naprawdę bardzo dobrze wyposażone w, fachowy sprzęt medyczny. Nie brakuje tam nic, no może za wyjątkiem wykwalifikowanym personelem, z którym są coraz większe problemy, ale to temat całkowicie inny.

Nie powinniśmy zapominać, że są różnego rodzaju instytucje, najczęściej charytatywne, które ochoczo pomagają w wyposażaniu placówek medycznych, dzięki czemu ich poziom z roku na rok rośnie, a jeśli dołączymy do tego starania polskiego rządu, który być może w końcu lepiej zreformuje naszą służbę zdrowia, może okazać się, że za kilka lat warunki w szpitalach będą znaczne lepsze od tych teraz. Bądźmy optymistami!

About the author

Related Posts